Taal in andere vakken

Geplaatst op: 29 11 2011

Rekenen en taal leer je niet alleen tijdens de lessen wiskunde en Nederlands, maar ook in andere vakken. Elke docent is een docent taal en rekenen, maar niet elke docent is even vertrouwd met deze vakken.
Tussen januari en juli 2012 gaat SLO docenten begeleiden in ontwikkelen van taal voor hun eigen vak. Heeft u een onderwerp, thema, hoofdstuk (ongeveer zes lessen) waarmee uw leerlingen moeite hebben en dat u moeilijk eenvoudig uit kunt leggen, meld u dan voor deze begeleiding. Samen met een vakdidacticus en een expert in taalgericht vakonderwijs, wordt geprobeerd het door u gesignaleerde knelpunt zo uit te leggen dat leerlingen het wel begrijpen.
SLO zoekt voor dit project docenten in vijf beroepsgerichte programma’s. Voor elk programma worden twee docenten begeleid, dat mogen collega’s van eenzelfde school zijn, maar dat hoeft niet. Naast enkele gemeenschappelijke bijeenkomsten vindt de uitvoering van het project vooral bij u op school plaats.
Doel van deze begeleiding is niet het ontwikkelen van nieuw lesmateriaal, maar het ontwikkelen van inzicht in taalgericht werken. Deze inzichten worden tijdens netwerkbijeenkomsten overgedragen aan collega’s in het vak/beroepsgerichte programma.
Wilt u meedoen aan dit project meldt u dan vóór 15 december bij info@platformsvmbo.nl. Heeft u nog vragen stuur dan even een mailtje of neem contact op met Theun Meestringa, projectleider SLO: t.meestringa@slo.nl.

Overzicht platforms
Kijk hier |+|
Vernieuwing beroepsgerichte programmas vmbo