Deze raadpleging vindt plaats op dinsdag 13 september a.s. van half zes tot half acht in Amersfoort. Je kunt je hiervoor tot uiterlijk 7 juli a.s. aanmelden.
Ook al wordt het beroepsgerichte programma dit jaar niet officieel afgesloten met het cspe, toch horen we graag uw mening over de afsluiting, ook als u het cspe niet heeft gebruikt.
Hoewel het profielvak dit jaar met een SE wordt afgesloten, willen we toch graag uw mening horen over het CSPE. Dat klinkt verwarrend, maar veel scholen maken, bij de afsluiting van het profielvak, gebruik van het CSPE 2022.
Net als vorig jaar worden de profielvakken ook in 2022 afgesloten met een schoolexamen. Scholen wordt geadviseerd hierbij gebruik te maken van de cspe’s die zijn ontwikkeld voor de geplande afname in 2022.
We adviseren u bij de afsluiting zoveel mogelijk gebruik te maken van het CSPE-materiaal dat inmiddels op scholen aanwezig is én om uw leerlingen de kans te geven te laten zien wat ze de afgelopen jaren geleerd hebben, zoals ze dat ook tijdens het CSPE zouden doen.
Wilt u meewerken aan nieuwe examenprogramma’s voor biologie, nask1, nask2, of maatschappijleer? Dan kunt u zich nu aanmelden voor deelname aan de vakvernieuwingscommissie.
Op 8 en 9 februari 2022 organiseerden we weer de jaarlijkse voorlichting over het CSPE. Het algemeen deel is terug te kijken.
26 januari sprak de commissie onderwijs van de Tweede Kamer met minister Wiersma over de examens in het VO in 2022. In dit debat was uitgebreid aandacht voor de CSPE’s en is besloten deze ook in 2022 af te nemen als SE.
In dit webinar is uitgelegd wat de beslissing om van het CSPE SE te maken betekent voor de afsluiting van het profielvak. Veel scholen willen het profielvak met een eindtoets afsluiten. Dat kan, maar omdat het om een SE gaat moet het PTA aangepast worden.
SPV heeft door middel van een brief aan de leden van de commissie, gevraagd aandacht te hebben voor de verzwaring van de afsluiting van de beroepsgerichte programma’s in het vmbo.