Inspirerende voorbeelden voor docenten en leidinggevenden in het vmbo.
De drie Haagse vmbo-scholen François Vatel, Maris College Bohemen en Corbulo Tech & Design verstuurden een gezamenlijk persbericht, maar elke school geeft wel z’n eigen invulling aan Vmbo in bedrijf. Dat vult elkaar prachtig aan!
François Vatel vmbo heeft vandaag de rode loper uitgerold. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de opleidingskeuken en in een van de designlokalen, waar de foodprinter logo’s staat te printen voor op het gebak. In de keuken bereiden leerlingen een driegangen-lunch. Spannend: er is vandaag een reportageploeg over de vloer om opnamen te maken voor het televisieprogramma EenVandaag. Maar verder zijn de leerlingen wel gewend aan bezoekers omdat er op school een restaurant is, vertelt Manouck Bergenhenegouwen (PR en werving). De school heeft dan ook niet zoveel extra georganiseerd – maar de koffie staat natuurlijk klaar, en rond lunchtijd is er voor alle bezoekers een kom soep.
Download het artikel“Ik ben trots op ons vmbo, omdat we elke dag laten zien hoe we leerlingen helpen groeien in hun talent en toekomst. Door onze deuren te openen tonen we wat we écht doen: verschil maken in het leven van jongeren.”
Dit artikel is verschenen in de Krant VMBO in nieuw jasje. Hierin staan meerdere artikelen over over hoe het vmbo zich vernieuwt tot toekomstgericht onderwijs, waarin leerlingen, docenten en scholen samen leren met hoofd, hart en handen, en verbinding maken met de samenleving.