Inspiratie

Inspirerende voorbeelden voor docenten en leidinggevenden in het vmbo.

06 - 02 - 2025

Column: De onmisbare bouwer van morgen

Ton Hillen
CEO Koninklijke Heijmans N.V

Al 25 jaar biedt het vmbo jongeren in Nederland een stevige basis om met hun handen te werken. Dit is iets om trots op te zijn, want onze maatschappij schreeuwt om mensen die juist met hun handen het verschil willen maken. Of het nu gaat om de bouw, de zorg of de horeca, overal zijn vakmensen de drijvende kracht achter vooruitgang. Ze leggen de fundering onder onze samenleving.

Bij bouwbedrijf Heijmans zien we het dagelijks: zonder de inzet van vakmensen komen we niet verder. Wie bouwt de broodnodige huizen? Wie zorgt voor het asfalt onder onze wegen en dijken? En wie installeert de duurzame warmtepompen die nodig zijn voor een schonere toekomst? We hebben vakmensen nodig, omdat zij letterlijk de basis leggen voor een gezonde en veilige leefomgeving. De vraag naar dit soort talenten is groot en groeit alleen maar. Want door de welverdiende pensionering van vakmensen, ontstaan veel vacatures. En dat terwijl de behoefte aan vakwerk alleen maar toeneemt.

Download het artikel

“Mijn oproep aan ouders is dan ook: wees trots als je kind kiest voor het vmbo.”

Ton Hillen, CEO Koninklijke Heijmans N.V

Dit artikel is verschenen in de Krant Blij met het vmbo. Hierin staan meerdere artikelen over waarom oud-leerlingen, bedrijven, gemeenten en scholen blij zijn met het vmbo.

Schrijf u in voor de nieuwsbrief van SPV

Blijf net als duizenden docenten en leidinggevenden in het vmbo op de hoogte van het laatste nieuws. Schrijf u in en ontvang onze maandelijkse nieuwsbrief in uw mailbox.