Inspiratie

Inspirerende voorbeelden voor docenten en leidinggevenden in het vmbo.

25 - 05 - 2025

Nieuwe bijscholingstraining ‘Slimmer toetsen met AI’

Trainer Wilma Bredewold: ‘Werkdruk daalt, kwaliteit toetsing stijgt’
AI is inmiddels niet meer weg te denken uit het onderwijs. Veel docenten zetten grote taalmodellen zoals ChatGPT inmiddels volop in, anderen zijn de voordelen van deze nieuwe tools nog aan het ontdekken. AI-ondersteuning kan inspiratie en tijdwinst opleveren. Om werkdruk te verminderen en de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. De training ‘Slimmer toetsen met AI’ reikt docenten basiskennis aan over AI en AI-modellen én neemt de docent mee om de efficiency en de kwaliteit van het toetsproces te verbeteren. De training is zowel geschikt voor docenten die
al langer werken met AI, als voor docenten die hier minder ervaring mee hebben.

Download het artikel

 

“Met deze training willen we aan docenten laten zien en laten ervaren hoe je AI-tools praktisch en verantwoord kunt inzetten binnen het toetsingsproces. Dit toetsproces is ingebed in de kwaliteitscyclus van schoolexaminering vmbo zoals door SPV is ontwikkeld.”

Wilma Bredewold, trainer Bijscholing vmbo

Schrijf u in voor de nieuwsbrief van SPV

Blijf net als duizenden docenten en leidinggevenden in het vmbo op de hoogte van het laatste nieuws. Schrijf u in en ontvang onze maandelijkse nieuwsbrief in uw mailbox.